MUDr.Jiřina Ceeová - praktický lékař pro děti a dorost

. . .


Aktuality

Změny ordinační doby

Dovolené, semináře, školení 2019:

27.12.2019 - 3.1.2020

Zástup MUDr. E. Pavlovská 8.00-11.00

v ordinaci Česká bl. 627 / 649

Od pátku 15.11.2019 sudé pátky

Zástup MUDr. E. Pavlovská 8.00-12.00

v ordinaci Česká bl. 627 / 649


Praktické informace

Vaše dotazy můžete psát na email ordinace@mudrceeova.cz nebo použijte kontaktní formulář zde.
Nejčastější dotazy

Kdy po příchodu z porodnice s miminkem ven?
Pokud je miminko zdravé a vy se cítíte na procházku, není důvod proč sedět doma. Nechte miminko zvyknout na prostředí domova 1-3 dny dle počasí, a poté, pokud je miminko zdravé, začněte chodit ven, nejdříve na kratší dobu, postupně pobyt venku prodlužujte. Samozřejmě nesmí venku panovat extrémní teploty. To znamená, že nesmí být příliš velké mrazy, ve kterých by se miminku mohly udělat omrzliny nebo by naopak nemělo být příliš velké horko, aby se miminko zbytečně nepřehřálo. Novorozená miminka si nedokážou správně regulovat tělesnou teplotu a tak je lepší je nevystavovat extrémům. Nezapomeňte miminku namazat obličej vhodným krémem do mrazu a v létě patřičně chránit před přímým slunečním zářením. Pamatujte na to, že v létě je v kočárku pod boudičkou ještě o něco tepleji než venku, takže i tomu musíte přizpůsobit oblečení miminka. Pravidelně miminko kontrolujte, zda není příliš horké. V zimě naopak můžete v kočárku zajistit teplejší klima tím, že přes kočárek přetáhnete pláštěnku a miminko tam má pak o něco tepleji.Odsávání rýmy u miminka pomocí vysavače?
Klasická balónková odsávačka není moc účinná. Lepší je odsávačka se systémem dvou hadiček a kelímku. Tu za pár korun zakoupíte v lékárně nebo zdravotnických potřebách. Pokud je rýma velmi silná, máte možnost připojit tuto odsávačku na vysavač. Připojení odsávačky na vysavač je jednoduché. Hadičku, kterou si dáváte do úst, vložíte do hadice vysavače. Je třeba to utěsnit. Někdy postačí ruka (můžete použít užší nástavec na vysavač), můžete ho utěsnit i kusem hadru anebo si vyrobit těsnění třeba z kusu tvrdého papíru. Uprostřed uděláte dírku, kterou prostrčíte hadičku a celé zařízení přiložíte k hubici tak, aby to po spuštění vysavače těsnilo. Můžete si koupit odsávačku, která je přímo vyrobená na připojení k vysavači. Jmenuje se Arianna Baby-Vac a stojí 344,- Kč.Je vhodné miminko opalovat?
Malé děti do 1 roku by neměly být vůbec vystaveny přímému slunečnímu záření a není ani vhodné je mazat opalovacími krémy s chemickými přísadami. Pokud se občas nemáte jak sluníčku vyhnout, bude nejlepší, když koupíte opalovací krém bez chemických přísad s co nejvyšším UV filtrem (UVA+UVB). Vhodnější je ochrana boudičkou či slunečníkem nebo lehkým oděvem, ale musíte dbát i na to, aby se dítě nepotilo. Šetrnější opalovací krémy by se měly používat pro děti minimálně do 3 let (raději déle) a po slunění by měla být pokožka ošetřena přípravky po opalování.

Copyright 2008 / Design - Entity / Code - Flat